Underdog Football PL

22 czerwca 2011

Będę kibicował Legii!

Filed under: Europa,Polska — Artur Karpiński @ 21:03

Tak. To nie pomyłka. Gdybym znalazł się przypadkiem na stadionie w Warszawie śpiewałbym wraz z resztą „Legia najlepsza jest”. Mimo że jestem z Białegostoku i mieszkam w Poznaniu. Oczywiście mówię tu o pucharach a nie o lidze polskiej. Mimo to, że nigdy nie darzyłem sympatią warszawskiej drużyny, całym sercem będą z nią podczas jej bojów w Europie.

Dziś niestety obserwujemy taki trend, że kibice Lecha źle życzą Wiśle w konfrontacjach pucharowych i czerpią przyjemność z wytykania Levadii i Valerengi. Kibice Wisły zaś podbudowują swoje ego mówiąc, iż „Kuchenkorz” nie dał rady Tieriekowi Grozny. Przy tym wszystkim kibole zapominają, iż są Polakami. Zapominają, iż za ich fanatyczną banderą klubową jest ta ważniejsza – narodowa. Mimo iż ostatnimi czasy daleko mi do sentymentów nacjonalistycznych, w europejskich pucharach zawsze będę ściskał kciuki za polskie ekipy. W każdej ligowej kolejce mogę przed ekranem monitora bluzgać „znowu ta kurwa z Warszawy wygrała”, ale gdy dochodzi do konfrontacji w Europie, jestem całym sercem z nią – z Legią. I ze Śląskiem. I z Wisłą. Tego też życzę wszystkim niezaślepionym głupim fanatyzmem sympatkom piłki. Bez względu na animozje – kibicujcie polskim drużynom. Niech Jaga pokona Irtysz – niech Śląsk pokona Dundee – niech Wisła pokona Skonto, niech Legia awansuje dalej. Niech żyje Polska. Zjednoczmy się. Kochajmy się. Połózmy kres podziałom. Ubierzmy 30. czerwca wszyscy razem koszulki Jagiellonii i dopingujmy ją w starciu z Kazachami. Dopingujmy Wrocławian, Warszawiaków i Krakusów. Niech trymfuje polska piłka klubowa. Na przekór nienawiści!

Peace and love 🙂

Reklamy

3 Komentarze »

  1. Popieram Cię w 100% 🙂 Nie ważne kto reprezentuje Polskę w pucharach, należy go dopingować i basta. Na wypad na stadion rywala osobiście bym się nie zdecydował, ale zawsze ściskam kciuki za wszystkich naszych pucharowiczów przed telewizorem i tak samo zamierzam robić w tym roku.

    Komentarz - autor: kolek23 — 22 czerwca 2011 @ 21:46 | Odpowiedz

  2. Ligę Mistrzów czas zacząć! Dziś gra od 19 zespół Gruszczyńskiego, a od 20:30 Valetta, rywal Ruchu sprzed roku.

    Komentarz - autor: Jan_ — 28 czerwca 2011 @ 18:26 | Odpowiedz

  3. Jesienią jeszcze może będzie co oglądać, choćby Ajax. A może dostanie się jakiś klub, dla którego będzie to ogromy sukces. Wiosną raczej można sobie odpuścić…

    Komentarz - autor: Jan_ — 28 czerwca 2011 @ 18:29 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: