Underdog Football PL

3 lutego 2010

Merdia, PZPN i polscy oriundi

Filed under: Ameryka Południowa,Polska — Artur Karpiński @ 12:02

Wracam po dwutygodniowych wojażach po Europie (Bośnia jest przepiękna…), otwieram Onet i widzę to. Na początku ogarnia mnie niesamowita radość, bo o Anselmo Vendrechovskim pisałem we WRZEŚNIU ubiegłego roku. Następnie dotarłem do szefa scoutingu PZPN – Macieja Chorążyka – i dwukrotnie się z nim kontaktowałem. Raz drogą mailową, a następnie telefonicznie. Pan Chorążyk był wielce zaciekawiony tematem Juninho i, jak sam twierdził, wcześniej o tym graczu nie słyszał.


Na zdjęciu: Anselmo Vendrechovski Junior – Juninho

Tymczasem co piszą merdia specjalizujące się w przeinaczaniu faktów? Cytat: „- Problem tylko w tym, że Juninho ma dość luźne związki z Polską. Nie ma polskiego paszportu. Z Polski pochodzili jego pradziadkowie – opowiada Paweł Gunia, skaut PZPN na Brazylię, który już o Juninho poinformował Macieja Chorążyka, szefa skautingu w PZPN.„. Ani nie nazywam się Paweł Gunia, ani nie jestem skautem PZPN na Brazylię. No ale przecież reputacja związku ucierpiałaby, gdyby napisali prawdę, że o Anselmo naszą centralę poinformował amatorski blogger, który trąbi o tym zawodniku wszem i wobec od pół roku.

Sytuacja wyglądała zapewne tak, iż rzeczywiście pan Gunia złożył raport odnośnie zawodnika, jednak było to działanie na wyraźne polecenie pana Chorążyka, które było bezpośrednią konsekwencją mojego telefonu i dostarczenia materiału wideo. Zresztą tak się umawialiśmy – iż będzie rozmawiał ze swoją osobą w Brazylii. Domyślam się, iż jak zwykle „Przegląd Sportowy” nie popisał się wnikliwą analizą tematu i luki w swej wiedzy wypełnił swoimi domysłami. Przykre to, iż gazeta mająca pozycję lidera na rynku pism sportowych w kraju nie dba o to, by dokładnie zbadać temat i pisze oczywistą nieprawdę, jakoby to sam PZPN wpadł na trop Juninho. Ale mieć nadzieję trzeba, iż kiedyś dożyję czasów, gdy w Polsce powstanie profesjonalne medium sportowe…

Reklamy

2 Komentarze »

 1. no, ale przynajmniej fajnie, że zdobycie kontaktu nie poszło na marne. 🙂

  Komentarz - autor: kg — 3 lutego 2010 @ 12:44 | Odpowiedz

 2. Hej
  Jest dokładnie tak jak piszesz…dzięki za info. Sprawdziłem chłopaka i PG stwierdził, ze nie nadaje sie do kadry. Za niski, strasznie wolny. Tylko te stałe fragmenty….:)No i teraz wyjezdza do Korei.
  A PS dostal info całe, tylko zrobil z tego swoje story.A bośnia jest przepiekna, 2 razy juz bylem. sarajewwwwwwwwo powala.
  Pozdro

  Komentarz - autor: Maciej Chorążyk — 3 lutego 2010 @ 16:07 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: